Blog chmura tagów
Koronawirus i nie tylko.. ICE - pozwól sobie pomóc 0
Koronawirus i nie tylko.. ICE - pozwól sobie pomóc

Co to jest ICE?

ICE to międzynarodowy skrót oznaczający „In case of emergency” czyli w razie wypadku. Wyobraźmy sobie, że ktoś ulega wypadkowi – jest sam, nie ma przy sobie dokumentów – normalna sprawa , nie zawsze nosi się ze sobą portfel z dowodem osobistym. Ma za to telefon – niestety smartfony stają się powoli częścią ciała i większość z nas nie rozstaje się z nimi nawet na chwilkę. Przyjeżdża pogotowie i…….. biała kartka, pacjent nieprzytomny zero danych. Oczywiście zwykle tak właśnie jest ale co jeśli mogłoby być inaczej – jeśli medycy mogliby od razu dowiedzieć się szczegółów dotyczących pacjenta – jakie przyjmuje leki, na co choruje – wtedy pomoc byłaby sprawna i kompleksowa. Wystarczy w telefonie wpisać osoby, które wiedzą o nas na tyle dużo, że mogą szybko udzielić niezbędnych informacji z zakresu naszego zdrowia.

covid 19 

 

Jak i gdzie wpisać ICE.

Wystarczy, że w książce adresowej wpiszemy kontakt np. do męża z dopiskiem ICE (np. ICE1 mąż). Jeżeli chcemy dodać więcej osób, wystarczy ponumerować odpowiednio ICE1, ICE2, ICE3 itd. W takiej kolejności służby będą wykonywały połączenia. Ważne jest żeby zastanowić się przed wyborem odpowiednich osób. Jeżeli np. pierwsza wasza myśl to mama (wiadomo – mama wie wszystko 😊 ) to zastanówcie się czy mama potrafi opanować nerwy i nie wpadać w panikę gdy dowie się, że ich ukochane dziecko miało wypadek i będzie umiała udzielić konkretnych i rzeczowych informacji.

 

Telefon komórkowy czy już komputer?

Ze świecą szukać teraz osoby, która nie ma telefonu – smartfona. Nosimy je non stop przy sobie, a w czeluściach wbudowanych ogromnych kart pamięci mamy zapisane już nie tylko numery telefonów w książce kontaktów, smsy i kilka zdjęć. Aktualnie telefony już najmniej służą do rozmawiania – teraz za ich pośrednictwem przegląda się internet, używa się komunikatorów, robi się zdjęcia i filmy w rozdzielczości , której nie powstydziła by się niejedna kamera lub aparat fotograficzny, ogląda filmy i seriale, robi internetowe zakupy i przelewy oraz dokonuje się płatności w sklepach. Teraz „komórki” przypominają bardziej komputery niż telefony komórkowe. I tu pojawia się drobna komplikacja – ponieważ , żeby służby ratunkowe mogły szybko dostać się do zapisanego przez Was numeru telefonu alarmowego muszą odblokować telefon. I tu może pojawić się problem, ponieważ gdy mamy zainstalowaną aplikację do wykonywania płatności, na telefonie musimy mieć założoną blokadę – kod pin, wzór, odcisk palca. I co wtedy?

ICE a zablokowany telefon.

Jest bardzo proste rozwiązanie. Spójrzcie na swoje telefony, nawet gdy ekran jest zablokowany istnieje możliwość wykonania połączeń alarmowych. W folderze kontakty jest odpowiednie miejsce gdzie wpisuje się telefony alarmowe. Wystarczy chwilkę poszukać albo ułatwić sobie sprawę i po prostu wyszukać w internecie gotową instrukcję wpisywania numerów alarmowych w modelu telefonu, którym dysponujecie. W zależności od modelu numer alarmowy ICE będzie wyświetlał się na ekranie blokady telefonu (np. Xiomi Redmi) lub po wyborze połączeń alarmowych (np. Samsung).

koronawirus i nie tylko ICE

 

 

Wprowadzenie numerów ICE do telefonu zajmuje naprawdę chwilkę a może – nie bójmy się tego powiedzieć – uratować nam życie. Myślę, że jest to wyjątkowo przydatne zwłaszcza w obecnych czasach. Koronawirus nie odpuszcza i trzeba być przygotowanym na wszystko. Wpiszcie koniecznie te numery swoim rodzicom, dziadkom – oni może tego do końca nie ogarniają więc pomóżcie im poczuć się bezpieczniej.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl