Blog chmura tagów
Czego rodzice mogą się nauczyć z bajek dla dzieci? 0
Czego rodzice mogą się nauczyć z bajek dla dzieci?

Książki dla dzieci i młodzieży to jak wiadomo nieodłączny element rozwoju każdego dziecka. Jeśli ktoś z nas jeszcze nie czyta dzieciom to niech zacznie czym prędzej. Powodów, dla których warto czytać dzieciom jest bardzo wiele i możecie o nich przeczytać we wpisie pt. Dlaczego warto czytać dzieciom? Ale czy wiecie, że my rodzice również możemy z literatury dziecięcej wynieść cenną lekcję?

czytaj całość »
Klasyka literatury dziecięcej - książki, które musisz przeczytać 0
Klasyka literatury dziecięcej - książki, które musisz przeczytać

Z każdej strony słychać i widać komunikaty o nowościach wydawniczych i fajnie! Książek nigdy za wiele. Ale czy książka musi być nowa, żeby była dobra? Otóż nie! Jest cały i to niemały zbiór pozycji w literaturze dziecięcej, który nigdy się nie przedawni. Bo choć zmiany kulturowe i społeczne a przede wszystkim technologiczne pędzą jak szalone, to potrzeby rozwojowe dziecka pozostają niezmienne. Oto zbiór książek, które warto przeczytać z dzieckiem.

czytaj całość »
Dziewczyny i... piłka nożna 0
Dziewczyny i... piłka nożna

Czy piłka nożna to jest sport dla kobiet/dziewczyn? Czy w ogóle w piłce jest miejsce na sukcesy kobiece/ dziewczęce? Jak się trenuje z dziewczętami? I co na to chłopaki z drużyny? - przeczytajcie naszą rozmowę z Grzegorzem Jędrzejewskim, założycielem Turbo Football Academy.

czytaj całość »
100 pytań do położnej 0
100 pytań do położnej

Dziś postanowiłyśmy zaprosić do rozmowy wyjątkową osobę - Edytę Malicką, położną z powołania, która opowiada nam nie tylko o swojej pracy na co dzień na bloku porodowym, ale również zmierzy się z pytaniami, które zebrałyśmy od kobiet oczekujących dziecka.

czytaj całość »
Różne oblicza rodzicielstwa w filmie - 12 filmów, które musisz zobaczyć 0
Różne strony rodzicielstwa w filmie - 10 filmów, które musisz zobaczyć

Jeśli szukacie inspiracji filmowej to w tym artykule ją znajdziecie. Jednak filmy, które zestawiłyśmy nie są to lekkie filmy na sobotnie popołudnie. Filmy, które wybrałyśmy pokazują różne strony rodzicielstwa, różne sytuacje życiowe wiążące się z szeroko rozumianym rodzicielstwem. To filmy, które na pewno pozostawią w Was bodziec do refleksji. 

czytaj całość »
High Need Baby - Jak żyć? 0
High Need Baby - Jak żyć?

Ostatnio pojawił się nowy termin pt. High Need Baby - Co on oznacza? Z czym się wiąże? Jak rozpoznać, że Twoje dziecko to HNB? I przede wszystkim jak żyć jeśli jesteś rodzicem High Need Baby?

czytaj całość »
Żywienie dzieci - jak wyrobić prawidłowe nawyki żywieniowe u dzieci ? 0
Żywienie dzieci - jak wyrobić prawidłowe nawyki żywieniowe u dzieci ?

O odżywianiu w ostatnich latach mówi się bardzo dużo. Co rusz zalewają nas nowe diety, mody, produkty..., ale prawda jest taka, że potrzeby żywieniowe nasze i naszych dzieci nie zmieniają się przeciwieństwie do mód.. warto więc zapewnić dzieciom i sobie również dobrze zbilansowaną dietę i wyrobić dobre nawyki żywieniowe, które zostaną z dziećmi na lata.

czytaj całość »
Czy warto inwestować w złoto? 0
Czy warto inwestować w złoto?

Coraz częściej oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym czy lokaty to za mało. Ludzie coraz chętniej chcą inwestować pieniądze w akcje, start-upy czy surowce naturalne. Czy warto inwestować złoto? Jak to robić bezpiecznie? Jakie są wady i zalety takich inwestycji?

czytaj całość »
Kolekcja SS19 - lato w stylu boho! 0
Kolekcja SS19 - lato w stylu boho!

Mimo, że do lata jeszcze daleko to warto już dziś zaopatrzyć się w lekką, letnią garderobę aby później gdy zrobi się już naprawdę ciepło nie marnować czasu na zakupy.

Zatem już dziś prezentujemy Wam naszą nową letnią kolekcję ubranek dla dzieci Spring Summer 2019 - Summer Breeze.

czytaj całość »
Strajk Nauczycieli kwiecień 2019 0
Strajk Nauczycieli kwiecień 2019

8 kwietnia 2019 rozpoczyna się strajk nauczycieli.Szkoły zostają zamknięte i radź sobie sam rodzicu. Ale czy to wszystko? Nie jest o wiele więcej w temacie szkolnictwa i edukacji naszych dzieci... przeczytajcie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl