Blog chmura tagów
Letnie stylizacje -najmodniejsze ubrania dla dziewczynek - podsumowanie lata z instragrama 0
Letnie stylizacje - podsumowanie lata z instragrama

Jeśli lubicie modę w stylu boho, długie zwiewne spódniczki i inne ubrania boho dla dziewczynek, ale brakuje Wam inspiracji to ten post jest właśnie dla Was. Zebrałyśmy najpiękniejsze letnie stylizacje dla dziewczynek robiąc podsumowanie lata w kadrach najlepszych polskich mam-stylistek z instagrama.

czytaj całość »
Najlepsze wydawnictwa dla dzieci - top 7 wydawnictw dla dzieci, które podbiją Twoje serce 0
Top 10 wydawnictwa dla dzieci, które podbiją Twoje serce

Jak podkreśla wielu psychologów wspólne czytanie z dziećmi na podwójną wartość. Jedna strona medalu to wartość treści płynącej z książki, którą akurat wspólnie czytamy, druga stroną medalu nawet nie wiem czy nie ważniejszą, jest to że jest to nasz wspólny czas z dzieckiem. Bez telefonu. Bez e-maila. Bez TV. Słowem sto procent bliskości. Zrobiłyśmy zestawienie najlepszych wydawnictw dla dzieci, które na pewno Cię nie zawiodą! Przeczytajcie....

czytaj całość »
WŁOSKIE WAKACJE - północne Włochy 0
WŁOSKIE WAKACJE - północne Włochy

Pierwsza część wpisu o Włoskich wakacjach (południowe włochy: co zwiedzać, gdzie się zatrzymać itp) znajdziecie tu. Ten wpis skupi się na środkowej i północnej części Włoch oraz podsumowaniu objazdu Płs. Apenińskiego z przyczepą kempingową (koszty, czas, warunki, kampingi itp + oczywiście co zobaczyć i jak atrakcyjnie spędzać czas z dziećmi). Przeczytajcie.

czytaj całość »
WŁOSKIE WAKACJE - z przyczepą campingową przez półwysep Apeniński 0
WŁOSKIE WAKACJE - z przyczepą campingową przez półwysep Apeniński

Włochy - dość popularny w ostatnich latach kierunek polaków na wakacje. Nie zbyt daleko, gwarancja pogody, kultura europejska i bezpieczeństwo a ponad to ogrom zabytków, ciekawa architektura, piękne plaże. Nic tylko pakować się i jechać! Jak zwiedzać ten piękny i bądź co bądź ogromny kraj z dziećmi? Od czego zacząć? Z czego zrezygnować? Co koniecznie odwiedzić? I ile to kosztuje?

czytaj całość »
Bezpieczeństwo dziecka w sieci 0
Bezpieczeństwo dziecka w sieci

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci? Jak rozmawiać z dziećmi na temat zagrożeń występujących w internecie? I jak nauczyć je rozsądnie korzystać z urządzeń podłączonych do internetu?

czytaj całość »
Dlaczego warto wyjeźdzać na polskie morze? 0
Dlaczego warto wyjeźdzać na polskie morze?

Polskie morze. Temat niby trywialny, oklepany i nudny. Ale czy na pewno? Polskie morze przyciąga tysiące turystów (nie tylko z Polski) co roku! To prawdziwa mekka rodzin z dziećmi. Czasem warto spojrzeć na Polskę przychylniejszym okiem i docenić to co rodzime, polska natura bowiem nie ustępuje w niczym najbardziej egzotycznym miejscom. Ma po prostu inny charakter. Dziś na blogu bardzo szczery i prawdziwy wpis jednej z nas o tym dlaczego od wielu lat odwiedza właśnie polskie morze!

czytaj całość »
Poradniki dla rodziców, które warto przeczytać 0
Poradniki dla rodziców, które warto przeczytać

Dalekie jesteśmy od tego by odpowiedzialność i decyzję za to jak wychowywać nasze dzieci pokładać w mądrych księgach na ten temat. Są jednak pewne uniwersalne prawdy, sztuczki psychologiczne, zachowania które z łatwością możemy zastosować a czasem nie jesteśmy tego po prostu świadomi z których warto skorzystać w imię szczęśliwej rodziny. By Wam to trochę ułatwić zebrałyśmy kilka poradników parentingowych, po które naprawdę warto sięgnąć.

czytaj całość »
Wyprawka szkolna - co musi zawierac dobra wyprawka szkolna i ile to kosztuje? 0
Wyprawka szkolna - co musi zawierac dobra wyprawka szkolna?

Mniej więcej już w połowie wakacji rozpoczynają się kampanie "back to school" a producenci ołówków, zeszytów, podręczników oraz różnych innych szkolnych bibelotów zbierają swe żniwa.. Ale czy wszystko co roku musimy kupować nowe? A może powinniśmy wykorzystać tą okazję do iście życiowej lekcji ekologii i dbałości o nasza planetę? A jeśli już kupujemy nowe to co? I gdzie najlepiej? ...

czytaj całość »
Rodzicielstwo bliskości 0
Rodzicielstwo bliskości

Czym jest rodzicielstwo bliskości? Jakie są główne filary tego nurtu i najbardziej rozpowszechnione mity? Jak postępować w nurcie rodzicielstwa bliskości a czego unikać? I co na to psycholodzy?

czytaj całość »
Wakacje - idealny czas by poznać swoje dziecko (i nie tylko) od nowa 0
Wakacje - idealny czas by poznać swoje dziecko (i nie tylko) od nowa

Czasem tak się w życiu zdarza (co jest absolutnie normalne i dotyczy chyba zdecydowanej większości ludzi) że w zwykłej naszej codzienności zdarza się zapomnieć obyciu uważnym choć przez chwilę, być tu i teraz na sto procent, przytulić, posłuchać, pobyć bo a to obiad trzeba ugotować a to człowiek zmęczony po pracy a to nie ma nastroju bo szef go wkurzył.. Na szczęście jest taki czas w którym nikt nas nie goni, nikt nas (daj Boże) nie wkurza, a obiad można ogarnąć wcześniej.. ten czas to WAKACJE. I właśnie wtedy warto nadrobić ten nasze wspólny rodzinny czas uważności. Sprawdzić czy dobrze się znamy, co się zmieniło a co nadal jest takie samo. Czy w biegu potrafimy wychwytywać ważne sprawy czy jest to raczej obszar do rozwoju na kolejny rok szkolny?

czytaj całość »
Czego rodzice mogą się nauczyć z bajek dla dzieci? 0
Czego rodzice mogą się nauczyć z bajek dla dzieci?

Książki dla dzieci i młodzieży to jak wiadomo nieodłączny element rozwoju każdego dziecka. Jeśli ktoś z nas jeszcze nie czyta dzieciom to niech zacznie czym prędzej. Powodów, dla których warto czytać dzieciom jest bardzo wiele i możecie o nich przeczytać we wpisie pt. Dlaczego warto czytać dzieciom? Ale czy wiecie, że my rodzice również możemy z literatury dziecięcej wynieść cenną lekcję?

czytaj całość »
Klasyka literatury dziecięcej - książki, które musisz przeczytać 0
Klasyka literatury dziecięcej - książki, które musisz przeczytać

Z każdej strony słychać i widać komunikaty o nowościach wydawniczych i fajnie! Książek nigdy za wiele. Ale czy książka musi być nowa, żeby była dobra? Otóż nie! Jest cały i to niemały zbiór pozycji w literaturze dziecięcej, który nigdy się nie przedawni. Bo choć zmiany kulturowe i społeczne a przede wszystkim technologiczne pędzą jak szalone, to potrzeby rozwojowe dziecka pozostają niezmienne. Oto zbiór książek, które warto przeczytać z dzieckiem.

czytaj całość »
Dziewczyny i... piłka nożna 0
Dziewczyny i... piłka nożna

Czy piłka nożna to jest sport dla kobiet/dziewczyn? Czy w ogóle w piłce jest miejsce na sukcesy kobiece/ dziewczęce? Jak się trenuje z dziewczętami? I co na to chłopaki z drużyny? - przeczytajcie naszą rozmowę z Grzegorzem Jędrzejewskim, założycielem Turbo Football Academy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl