Blog chmura tagów
Najlepsze polskie profile o modzie dziecięcej na instagramie 0
Najlepsze polskie profile o modzie dziecięcej na instagramie

Dwie siostry, różne jak ogień i woda. Niby totalne przeciwieństwa ale jednak znalazły mianownik do wspólnego działania. O kim mowa? O nas - twórczyniach marki modowej dla dzieci Bohemian Youngster. Mimo wielu różnic w światopoglądzie, temperamencie, podejściu do macierzyństwa, doświadczeniu zawodowym i wielu wielu innych obszarach znalazłyśmy co najmniej tej jeden, który nas połączył już ponad 3 lata temu - tym obszarem jest miłość do estetyki, boho oraz bycia wolnym i uważnym w pędzie codzienności. Obie kochamy fotografię, obie kochamy modę a twórczość w czasie przygotowywania nowych kolekcji to nasz konik. Postanowiłyśmy zatem zebrać do kupy profile instagramowe, które uznałyśmy za inspirujące w obszarze mody oraz w zakresie fotografii. 

5 top profili instagramowych o modzie dziecięcej, które warto obserwować.

@p_e_r_e_l_a 

Instagram to trudne medium. Codziennie powstaje miliony nowych kont, jakość zdjęć jest bardzo wysoka. Chciałybyśmy zaprosić do rozmowy dziś kilka wyjątkowych matek, fotografek, które doceniamy za kunszt i warsztat w codziennej pracy. Jedną z nich jest właśnie @p_e_r_e_l_a, którą zaprosiłysmy do rozmowy. Jej styl to zdecydowanie moda uliczna. @p_e_r_e_l_a łaczy ubrania i style jak nikt inny a wszystko przedstawia w typowo miejskim otoczeniu. Zarówno styl fotografii jak i ogólny wydźwięk instagrama @p_e_r_e_l_i zdecydowanie wyróżnia się wśród wszystkich #instamatek a stylu podbija bardzo charakterystyczna w swej urodzie modelka -Lili :)

Czym robisz zdjęcia?

Właściwie niczym specjalnym. Jako, że jestem profesjonalnym amatorem i zdjęć -w moim odczuciu- robić nie potrafię, wciąż korzystam ze swojego starego Nikona i obiektywu 50mm 1.8G. Totalne minimum do zdjęć portretowych. Niemniej mam apetyt na pełną klatkę i lepsze szkło…

Co jest dla Ciebie ważne w trakcie robienia zdjęć?

Naturalność dziecka. To bywa trudne pracując z 6latką ochoczo pozującą i przybierającą bez trudu najbardziej wymyślne pozy. Lili nie czuje skrępowania przed obiektywem. Często robię więc zdjęcia w najmniej spodziwanym momencie. No i sprawa kluczowa- zdjęcia robię wyłącznie za Jej przyzwoleniem. Dopóki sprawia Jej to frajdę, dopóty ma to sens.

Czym się kierujesz wybierając stylizację lub/i otoczenie zdjęć?

Preferuję modę uliczną. Miejski zgiełk, chodniki, budynki, ulice. To są miejsca, w których najchętniej sięgam po aparat. I tak np. lubię styl boho wrzucony w miejską dżuglę. Odrobina absurdu i tego czegoś, co odstaje od n(f)ormy, zawsze była mi bliska. Jeśli kiedyś zobaczycie Lilkę w długiej, koronkowej sukni, wplatającą sobie we włosy stokrotki, siedzącą na przystanku tramwajowym, proszę powstrzymać zdziwienie :P Unikam z kolei zdjęć na łonie natury. Po prostu. Pomysł na stylizację rodzi się zwykle spontanicznie. Nie robię nic na siłę. Nie mamy szafy podzielonej na ubrania instagramowe oraz do chodzenia na co dzień. W dodatku zauważyłam pewną właściwość, że im ubrania mniej do siebie pasują na pierwszy rzut oka, tym osiągamy lepszy efekt końcowy.

Na co sama w modzie zwracasz uwagę? Czego szukasz?

Oryginalność, nieszablonowość. Lubię niekonwencjonalne rozwiązania. I choć lubię się wyróżniać, tak niekoniecznie zwracać na siebie uwagę (kolejny absurd). We wszystkim staram sie zachować szczyptę umiaru. O ile jestem szarakiem i słynę z uwielbienia do czerni, szarości i bieli, tak moje dziecko przytulilo do siebie wszystkie kolory tęczy. Nauczyłam się z tym żyć :D

Czemu wybrałas takie medium jak instagram?

Przypadek. Początkowo prowadziłam konto wyłącznie sprzedażowe i nabywałam rozeznania w modzie dziecięcej. Śledzilam konta ulubionych producentow, sklepów i influencerow. Garderoba Lili zaczęła sie stopniowo rozrastać i wiedziałam, że instagram to jedyne miejsce, które pozwoli mi godnie pożegnać się z naszymi perełkami. Pewnego razu zostałam poproszona o zdjecie sukienki na córce i tak oto zadebiutowałyśmy. Ponieważ zgarnęłyśmy sporo komplemenów, zrodziła się odważna myśl, żeby wyjść z ukrycia… No i jesteśmy.

Co w modzie dla Ciebie jest ważne?

Ubierać- nie przebierać. Fajnie jest stworzyć oryginalną, ale i praktyczną stylizację. Wygoda jest dla nas kluczowa. Na moje szczęście Lili zaakceptowała z czasem długie spódnice. Wraz ze wzrastającą świadomością stawania się dziewczęcą dziewczynką ;P (myślę, że przełomowy stał się moment, w którym włosy zaczęły Jej rosnąć jak szalone), zaczęła domagać się stosownych atrybutów. Wianki, koronki, opaski, falbany, kwieciste wzory…ale przede wszystkim kolor. Wszystko to w połączeniu z Jej frywolną naturą tworzy naprawdę niezły efekt. Nauczyłam się dobierać dla Niej ubrania w pełni respektując Jej delikatność, wdzięk, ale i wyrazistą urodę i mocny charakter.

Czy wg Ciebie moda dla dzieci i moda dla dorosłych bardzo się różnią?

Ciężko mi spojrzeć na to obiektywnie. Do stylizacji Lili przemycam swoje poczucie estetyki. I choć nie na wszystko mam wpływ i nie dysponuję wystarczającą mocą, by ugasić Jej miłość do brokatu i jednorożców, to jednak myślę, że mogłabym odnaleźć się w większości Jej ubrań. W subiektywnym odczuciu różnicy znaczącej nie widzę. Patrząc natomiast na inne dzieci, z którymi obcujemy na co dzień lub które zwyczajnie mijamy na ulicy…różnica w podejściu do mody jest zauważalna.

Czy instagram to Twoje hobby czy raczej forma pracy zarobkowej?

Nigdy, nawet przez chwilę, nie odważyłam się pomyśleć o tym, by móc traktować instagram jako sposób na życie. Kłóciłoby się to z naszą naturą. Nie potrafimy funkcjonować szablonowo. Nie narzucamy się. Lubimy i szanujemy nasze życie poza interetem. Cenimy sobie swobodę w wyrażaniu siebie, tak więc reżim instagramowy związany z godziną i ilością publikowanych postów, charakterem zdjęć oraz sposobem ich opisywania jest dla mnie nie do przyjęcia. I ta ciągła walka o publikę.. Nie zabiegam o followersów, nie inwestuję w promocję, nie krzyczę hashtagami i nie proszę o lajki. Mam swoich odbiorców, którzy przychodzą sami, i cieszy mnie każda pojedyncza osoba, którą możemy zainspirować. Kiedy mamy ochotę, to jesteśmy. Kiedy ktoś nas zauważy i zaproponuje współpracę, chętnie podejmujemy się wyzwania. Kiedy mierzi nas instagramowa bylejakość i nierzadko hipokryzja, to sobie cichutko przeczekujemy ten nieznośny okres. Instagram dostarczył nam jednak kilkoro wspaniałych przyjaciół, dużo realnych znajomości, mnóstwo przygód i cały wór wspomnień. Byłabym więc zdrowo niewdzięczna psiocząc na niego :)

Dlaczego wg Ciebie instagram jest tak popularny?

Hmm… Nie działam z rozmachem na facebooku. Nie piszę bloga. Obcy jest mi tweeter. Dlaczego tak? Instagram wydaje mi sie być przyjazny i czytelny… Jest prosty w swojej formie. Główną formą przekazu jest obraz i to jego dominująca zaleta- myślę…

Może jakaś mała rada dla naszych czytelniczek - jak zdobyć followersów?

To pytanie nie do mnie ;P

Jakie jest Twoje największe marzenie albo cel związany z fotografią?

Po prostu robić zdjęcia. Dobre zdjęcia. W ciekawych miejscach. Fascynującym obiektom. Inspirującym ludziom. Potrafić ująć swój sposób patrzenia na świat w jednym kadrze. Umiejętnie złapać moment. Bawić. Wprawiać w zachwyt i osłupienie... Odpłynęłam… Same mnie sprowokowałyście :)

@leonia_and_company

Profil Magdy to magia. Jeśli myślicie że zaprosiłyśmy do rozmowy tylko profile osób z którymi współpracujemy to jesteście w wielkim błędzie. Leonia_and_company to profil, który na myśl przywołuje nam nasze dzieciństwo, może to te stonowane kolory, które pobudzają wspomnienia tamtych trudnych, biednych czasów w których znajdowała się polska. Ten profil budzi również w nas myśl że Leonia ma dzieciństwo jakich chciałybyśmy dla swoich dzieci. Nie ma tu nadmiaru, nie ma tu przepychu, ze zdjęć bije spokój i uważność. Do odpowiedzenia na nasze pytania zaprosiłyśmy również Magdę. Przeczytajcie.

Czym robisz zdjęcia?

Zdjęcia robię aparatem Olympus

Co jest dla Ciebie ważne w trakcie robienia zdjęć?

Najważniejsze jest światło i atmosfera. Najbardziej lubię być sama z osoba która fotografuje bez widzów.

Czym się kierujesz wybierając stylizację lub/i otoczenie zdjęć?

Ciężko powiedzieć. Ostatnio rzadko  planuje to wcześniej.  Raczej to przypadek.

Na co sama w modzie zwracasz uwagę? Czego szukasz?

Przede wszystkim wygoda , materiały. Lubie rzeczy inne niż reszta i mieszać style.Mam kilka ulubionych marek polskich i zagranicznych chociaż chętnie poznaje tez nowe ;)

Czemu wybrałaś takie medium jak instagram?

Wybrałam instagram bo nie lubię Facebooka 😂 wydawał mi się fajna forma na "pamiętnik"

Co w modzie dla Ciebie jest ważne?

Nie podążam jakoś specjalnie za modą chociaż chętnie oglądam nowe kolekcje, trendy.  Nie jest dla mnie jakoś specjalnie ważna.

Czy wg Ciebie moda dla dzieci i moda dla dorosłych bardzo się różnią?

Powinna się różnić.  Nie można robić z dzieci małych dorosłych.  Dziecko ma się bawić nie patrząc czy sukienka się podrze albo poplami.  Jeżeli o mnie chodzi to moja szafa mocno różni się od tej Leo . Ja raczej nie chodzę na co dzień w koronie na głowie 😂.

Czy instagram to Twoje hobby czy raczej forma pracy zarobkowej?

Zdecydowanie hobby chociaż mam inne na które poświęcam swój czas. Instagram jest tak przy okazji.

Dlaczego wg Ciebie instagram jest tak popularny?

Nie mam pojęcia😂 ludzie są tu z różnych powodów i może dlatego że każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Wszystko jest fajne dopóki  ne zasłania prawdziwego życia.

Może jakaś mała rada dla naszych czytelniczek - jak zdobyć followersów?

Nie wiem jak ich zdobyć więc nic nie doradzę. Mam za małe konto.

Jakie jest Twoje największe marzenie albo cel związany z fotografią?

Marzenie to moc fotografować różne miejsca na świecie , ludzi tam  żyjących .Może  powoli się uda ;)

@cogelmogel

 Trzeci profil, który chcemy wyróżnić w tym wpisie jest fotografia autorki profilu @cogelmogel. Niby mamy tu proste życie, prostą codzienność małej dziewczynki, czasem nawet elementy i klimat zdjęć nawiązują do stylu retro (który obie z nas kochają) jednak widać że dla autorki zdjęć nic nie jest przypadkowe. Każdy detal zarówno stylizacji jak i otoczenia, gdzie wykonane są kadry są przemyślane w najmniejszym szczególe. Sam profil budzi w nas tęsknotę za prostym życiem, za którym tęsknimy. Zdjęcia oddają magię chwili, czasem jest to radość czasem nuda to jest po prostu cały świat dziecka pokazany w pięknych "kwadratach" instagrama.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl