Blog chmura tagów
Little Girl in a Big City 0
Little Girl in a Big City

Nowa kolekcja ubrań dla dzieci “Little Girl in a Big City” 

Rok 2020 był …..trudny. Nie tylko dla przedsiębiorców małych czy dużych, ale dla wszystkich.  Wszystko się zmieniło, było dużo smutku dużo zaskakujących i przykrych sytuacji. Świat zwolnił, wiele osób musiało przewartościować swoje życie. Mnóstwo zakazów, nakazów, obostrzeń i nowych reguł zostało wprowadzonych do naszego życia codziennego. Wiele osób straciło lub prawie straciło najbliższych lub nadal zmaga się z efektami zarażeniem wirusem SARS. Bardzo smutny i ciężki czas za nami – mamy nadzieję, że już za nami i że teraz będzie już tylko lepiej!. Musi być lepiej!
 
Dla wielu osób zakaz podróżowania był największym bólem związanym z nową covidową rzeczywistością. Na szczęście szczepienia idą sprawnie i znowu świat otwiera się dla podróżujących, a zwiedzanie świata staje się coraz bardziej bezpieczne.
 
Nasza najnowsza kolekcja ubrań dla dziewczynek w duchu boho „Little girl in the big City” nawiązuje właśnie do tęsknoty za swobodnym podróżowaniem. Każdy z modeli naszej nowej kolekcji nosi nazwę ciekawego miasta na świecie – niektóre odnoszą się bezpośrednio do naszej miłości do boho, inne z racji swojego ciekawego położenia, historii lub niezastąpionego charakteru trafiły do naszej kolekcji.  
 
Marrakesz - to niezwykle barwne miasto Maroka. Pierwsze co mi przychodzi do głowy, gdy pomyślę o Marrakeszu to uliczny gwar, zapachy przypraw i lokalnych posiłków i kolor. Kolor jest dosłownie wszędzie. Europejska nazwa Maroko pochodzi właśnie od nazwy miasta Marrakesz.
 
stylizacja boho dla dziewczynki
 
Barcelona - stolica Katalonii, miasto, które było inspiracją dla wielu artystów. Jednym z najsłynniejszych, którego prace można oglądać w czasie spaceru po mieście był Antoni Gaudi. Wśród zabytków związanych z jego działalnością można znaleźć Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila, Casa Batllo, Pabellones Guell czy Palau Guell. Barcelona jest miastem które tętni życiem w każdy możliwy sposób. Ściągają tu zarówno miłośnicy sztuki i architektury ale też surferzy, hipisi czy imprezowicze. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu charakterowi Barcelona to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Jest ona zarówno nowoczesną metropolią jak i miastem z duchem gotyku oraz wieloma zabytkami z różnych epok historii. 
To również tu znajduje się ulica Passeig de Sant Joan, która otrzymała drugie miejsce w rankingu najbardziej cool ulic na świecie! Ta ulica choć nie tak sławna jak Las Ramblas cieszy się mianem jednego z pierwszych zielonych korytarzy w mieście. Jest tu wszystko czego trzeba: szerokie chodniki, ścieżki rowerowe, wiele miejsc do odpoczynku. Aktualnie to właśnie na tej ulicy odbywa się targ żywności Mercat de l'abaceria.
Wg jednej z legend Barcelona została założona przez kartagińskiego wodza w III w.p.n.e. i nazwana Barcino od nazwiska założyciela - Hamilcar'a Barca.
 
ubrania dla dzieci boho
 
Reykjavik - stolica Islandii określana również diamentem północy jest najdalej wysuniętą na północ stolicą. Dosłowne tłumaczenie nazwy miasta to "dymiąca zatoka". Islandzka kultura i sztuka jest pod niezwykle silnym wpływem natury. To miasto łączy w sobie zarówno nowoczesność jak i klasyczne nordyckie elementy architektury. Efektem jest wtopienie i podkreślenie tradycji w stale rozwijającym się nowoczesnym mieście. Choć mówi się że Islandczycy wierzą w elfy i są mocno odsunięci od świata to najbliższa im jest kultura i sztuka nowoczesna. 
 
biały komplet dla dziewczynki biała bluzka dla dziewczynki biała długa spódnica dla dziewczynki
 
Bombaj Bombaj to ogromna metropolia, największy port zachodnich Indii, jedno z najludniejszych miast świata. Stolica indyjskiej kinematografii, czyli serce Bollywood. Kraj pełen kontrastów - obok oszałamiających , ociekających złotem posiadłości (w Bombaju stoi jedna z najdroższych nieruchomości na świecie – 27 piętrowy apartamentowiec) widać slumsy , w których bieda wygląda z każdego zaułka, każdego okna i każdego zakamarka (dzielnica Dharavi nazywana jest największym slumsem świata – mieszka w niej ponad 1 mln ludzi!). Niemniej Indie to barwny, różnorodny kraj i nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. 
 
spódnica dla dziewczynki

 

Panaji - miasto położone w sąsiedztwie Morza Arabskiego w Indyjskim regionie Goa. Panaji to miasto tętniące życiem, w którym często odbywają się festiwale, wystawy i inne eventu związane z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Samo miasto choć indyjskie daje czuć w sobie wpływy Portugalskie. Zabudowa pełna czerwonych dachów i budynków w stylu łacińskim. Samo miasto obfituje również w zieleń miejską, ogrody, parki czy alejki obsadzane cyprysami oraz akacjami. 
 
spódnica w centki ubrania boho dla dzieci moda dla dzieci
 
Lhasa – stolica i największe miasto chińskiego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. Centralnym i najważniejszym punktem miasta jest Jokhang - najważniejsza i najstarsza buddyjska świątynia w tym rejonie świata. Lhasa leży na wysokości 3650 metrów nad poziomem morza! Tybetańczycy są przyzwyczajeni do życia na wysokości jednak turyści często po przyjeździe mają zawroty głowy czy brak im tchu. Jeśli jednak przyjezdni są zdrowi to okres aklimatyzacyjny powinien minąć szybko. Kultura tybetańska kształtowała się pod wpływami kultur innych narodów takich jak: Chiny, Nepal czy Indie. Buddyzm kultywowany w Tybecie jest jedyny w swoim rodzaju i jako jedyny przejął niektóre z wierzeń Bon czyli pradawnej religii himalajskich szamanów!
 

bluzeczka z tasiemkami bluzeczka na ramiączka z tasiemkami
 

Byron Bay - to jedno z najbardziej hipisowskich miejsc w Australii. Graffiti, kampery, street music, surfing i spokojne leniwe życie przeplatane zdrowymi posiłkami - tak można by podsumować atmosferę Byron Bay. Miejscowi ludzie ubierają się jak rasowi hipisi rodem z lat 70tych! Co ciekawe w lokalnych butikach można znaleść takie ciuchy i szybko wtopić się w otoczenie. Na ulicach grają uliczni muzycy a przy plaży wieczorami można oglądać pokazy silent disco czy pokazy ognia. Ludzie którzy planują pobyt na kilka dni przedłużają go często tak długo jak się tylko da. Bo klimat miejsca rzeczywiście nie da się porównać z żadnym innym miejscem w Australii. Tu nikt się nigdzie nie spieszy. Luz, swoboda, naturalność to cechy Byron Bay, które warto zabrać ze sobą wracając do swojej codzienności :) 
 
Jak to się stało, że Byron Bay został domem hipisów? W XIX wieku doszło tu do prawdziwej rzezi na społecznościach tubylczych, po których to Byron Bay stał się miasteczkiem rolniczym a do połowy XX wieku nawet główną stacją wielorybniczą Australii. Autochtoni zostali zabici, lasy splądrowane, ziemia wyczyszczona i przekazana do wypasu. Po tej czarnej karcie historii przyszedł czas pojednania i od wczesnych lat 70 trwa ten proces pojednania zarówno z ziemią, przyrodą jak i tubylcami. Od tego czasu zaczęli tu ściągać ludzie, którzy nie zaadaptowali się w nowej rzeczywistości materializmu i bardzo szybkiego rozwoju gospodarczego, który kładzie się cieniem na przyrodzie. Ludzie dla których los planety, bycie eko, ludzie należący do ruchu przeciwko pozyskiwaniu drewna, ludzie którzy byli chętni powrócić do prostoty przyrody i życiu z nią w zgodzie zaczęli ściągać do Byron Bay. 
 
ubrania dla dzieci spódica midi dla dziewczynki ubrania dla dzieci polscy projektanci
 
San Francisco - miasto pełne sprzeczności. Prawdziwy dom i początek istnienia ruchu hipisów na świecie. Od samego początku San Francisco przyciągało ludzi poszukujących wolności. Bezapelacyjnie jest ono miastem tolerancji, muzyki, sztuki i wina! San Francisco to prawdziwy dom artystów i niebieskich ptaków. 
 
 ubrania dla dzieci spódnica z kieszeniami dla dziewczynki ubrania dla dzieci hand made
 
Tulum – to prawdziwa mekka miłośników boho. Styl boho wylewa się tu na każdym kroku. W architekturze, modzie, stylu życia... W tulum znajdziecie zarówno kryte słomą dachy domków jak i najdziwaczniejsze domy na drzewach. A wszystko to na przepięknym otoczonym dżunglą meksykańskim wybrzeżu. Feria barw bije nie tylko od obfitej egzotycznej przyrody ale jest obecna również w elementach życia codziennego, materiałach, budowlach, nawet na talerzu :) Jednak Tulum nie zawsze takie było. Kiedyś było to leniwe miasteczko idealne na spokojny urlop. Dziś Tulum to miejsce do którego ściągają artyści, ludzie związani ze sztuką i modą. Jest tu zarówno centrum odnowy biologicznej jak i scena muzyczna, którą mogłyby się poszczycić najbardziej imprezowe miejsca na świecie np. Ibiza. Tulum założone przez Majów 1200 roku naszej ery jako miasto oraz centrum kultu.
 
ubrania boho dla dzieci
 
 
Tbilisi – zwane też perłą Kaukazu. Tbilisi leżące gdzieś na styku Europy i Azji jest stolicą Gruzji już od 1500 lat a samo miasto jest jednym z najstarszych miast na świecie. Zostało założone najprawdopodobniej ok 6 000 lat temu! Tbilisi choć jest o 1,4 razy większe od Warszawy to zamieszkuje go 1,5 mniej osób niż Warszawę. Tbilisi oprócz tego że jest mega starym miastem gruzińskim, jest też jednym z miast bliskich sercu bohemy. Stare miasto zwane również Kala pełne pastelowych domków z drewnianymi balkonami idealnie wpisuje się z barwny styl życia w duchu boho. W ostatnich latach stare fabryki poprzekształcano w bary, restauracje, muzea czy galerie, które dziś są centrum kulturalnymi w swoich dzielnicach. Tbilisi tętni artystycznym życiem i kulturą a także oferuje znakomitą równie barwną kuchnię lokalną.

bluzeczka dla dziewczynki biała bluzeczka dla dziewczynki biała bluzka dla dziewczynki

Amsterdam - piękne, wielokulturowe miasto, które z jednej strony tętni życiem a z drugiej nie ma w nim pośpiechu i tempa typowego dla innych dużych metropolii. Przechodząc się uliczkami można odnieść wrażenie że czas tu się zatrzymał. Ludzie spędzają czas w coffeee shopach, lokalnych kawiarenkach czy na ławkach grzejąc twarze w słońcu. Ale Amsterdam to nie tylko luz, marihuana i szeroko pojęty chill. W Amsterdamie znajduje się również 23 płótna Rembranta i 207 dzięł Van Gogha! Amsterdam jest również miejscem szalenie interesującym architektonicznie. Kiedyś stawki podatków były zależne od szerokości domów, dlatego te domy są tak wysokie i wąskie. Najwęższy dom ma fasadę szerokości 1 metra (znajduje się pod adresem Singel 7)! Amsterdam jest również uważany za miasto najbardziej otwarte na mniejszości seksualne. Regularnie odbywają się tu parady Gay Pride. Każdego roku w mieście odbywa się 350 różnorakich festiwali na świeżym powietrzu. To miasto zdaje się nigdy nie spać! Więcej o samej Holandii i rodzinnej podróży jednej z nas do Amsterdamu znajdziecie we wpisie Holandia z dziećmi!
 
sukienka dla dziewczynki Amsterdam dziewczęca sukienka ubrania dla dzieci

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl